2012. június 27., szerda

2NE1 girls life - 3.rész

Már egy ideje úton voltunk az autóval. Utol kellett volna érnünk a srácokat, de semmilyen fekete autót nem láttunk, ráadásul elég kihalt helyen mentünk.
- Lányok... erre kéne mennünk? - súgtam oda a lányoknak.
- Nem tudom... - nézett ki az ablakon Bom.
- E... elnézést de... biztos, hogy jó felé megyünk? - hajoltam előre a sofőrhöz.
- Igen, persze kisasszony, nyugodjon meg, teljesen biztos! - nyugtatott a sofőr.
Visszaültem a helyemre és aggódva néztünk össze a lányokkal, de nem szóltunk semmit. Két óra autóút után megérkeztünk.
- Nos, hölgyeim, itt lennénk.
Amikor kiszálltunk egy hatalmas forgamas város kellős közepén találtuk magunkat.
- Na oké... és innen merre? - néztünk reménytelenül a sofőrre.
- Oda, abba a hatamas épületbe kell menniük. - mutatott egy valóban hatalmas épületre a sofőr. - Nekem tovább kell mennem. Viszlát. - mondta, s azzal elhajtott.
- Remek... de megverem ezért a fiúkat. - toporgott Bom. Elindultunk.
Amikor odaértünk, bementünk és a porta felé vettük az irányt.
- Jó napot. A YG Entertainment által szervezett tábori megbeszlésre jöttünk.
- Mire?
- A YG Entertainment szerevezett egy tábort, ahol több banda is lesz együtt... Ennek a megbeszélésére jöttünk.
- Sajnálom de itt semmiféle megbeszélés nem lesz... Ez itt egy hotel.
- Hogy mi? Én... én ezt nem értem. - Néztem körül. A Lányok is tanácstalanul álltak.
- Hívjuk fel a srácokat, talán ők tudnak valamit. - ajánlotta Minzy.
- Ez jó ötlet. - Vette elő a telefonját CL.
- Lányok ti hol a jó istenben vagytok? - Vette fel a telefont idegesen GD.
- Nem tudjuk... valami hotelban. Inkább ti hol vagytok.
- Tokióban. Mind a három fekete BNW itt van már és amelyikkel nektek kellett volna jönnötök abban három ismeretlen lány volt. Most itt vannak velünk és pánikba vannak esve... megmagyaráznátok?
- Mi pedig itt vagyunk valamilyen hotelban... a jó isten se tudja hol. - Rágta idegesen a körmét CL.
- Hát az nagyszerű, mivel akkor valószínüleg összekevertétek a két autót és ti abba szálltatok be, amelyikbe ennek a három lánynak kellett volna, ők meg abba, amelyikbe nektek kellett volna... Most mi a francot csináljunk?
- Kérdezd meg a lányokat hova kellett volna menniük.
- Én nem tudom, mivel nem tudnak koreaiul és angolul se. A jó isten tudja milyen nyelvet beszélnek, nem is Ázsiaiak.
- Hát az nagyszerű. Várj, mindjárt megkérdezem hol vagyunk. Addig átadom a telefont Darának. - ezzel CL a kezembe nyomta a telefont és elrohant. Két perc múlva már vissza is ért és kitépte a telefont a kezemből.
- Shikokuban vagyunk....
- Hogy hol? Hogy az istenbe keveredtetek oda? Basszus.. Hogy jutunk oda?... Várj, most leteszem, megkeresem a többieket és beszélek velük. Majd hívlak titeket! - azzal letette.
- Hát ez remek... - toporgott Bom. - Most mi legyen?
- Semmi... várunk... és elmegyünk kajálni, mert éhes vagyok. - tette el a telefont CL.
Mielőtt kimehettünk volna az épületből, pár ügynök kinézetű ember jött felénk és elállták a kijáratott.
- Hölgyeim nem értem hova mennek ilyen sietősen, jó helyen járnak. - szólalt meg az egyik.
- Micsoda?... - néztünk össze értetlenül.
- Kérem kövessenek. - taszigálni kezdtek minket a lift felé.
- Hé... állj, állj, állj! Mi folyik itt? Éhes vagyok. - Próbált CL visszafordulni.
- Majd mindent megtudnak és enni is kapnak, nyugodjanak meg. - Azzal betaszigáltak minket a liftbe és az ajtók bezárultak mögöttünk...

2012. május 24., csütörtök

2NE1 girls life ~

- Sssss - csitítottam Bomot, majd feszülten figyeltem a bejárati ajtót, melyen öt alak jött be. A sötét miatt nem láttuk, kik ők és azt sem tudtuk, hogy hogyan jutottak be. Benéztek a szobába és látták, hogy Bommal őket figyeljük. Elindultak felénk.
Hirtelen kipattantam az ágyból és ordítva rávetettem magam az egyikre.
- Hééé! - kiabált. - Szedjétek le rólam!
Ekkor felkapcsolódott a villany. CL és Minzy volt. A következő kép fogadta őket: Én T.O.P. hátán lógtam, a többiek próbáltak leszedni róla, Bom pedig tátott szájjal épp ugrani akart utánam.
- Ti meg mi a jó fészkes fenét csináltok? - kerekedett ki Minzy szeme.
Ekkor vettem észre, hogy akik bejöttek azok csak a fiúk és akire ráugrottam az T.O.P.
- Hát őő.... m... mi csak... - dadogtam.
- Leszállnál már rólam? - kérdezte T.O.P. most már dühösen.
- O... bocsi... - szálltam le róla. - Na szóval azt hittük betörők vagytok. - pirultunk el Bommal.
- betörők mi? Na, kész vagytok? - tette csípőre a kezét GD.
 - Szerinted úgy nézünk ki? - mutatott unott arccal, kócos fejére CL.
- Akkor csipkedjétek magatokat! - sürgetett minket Taeyang.
- Jó. - mondtuk.
- Na, mi lesz? - kérdezte T.O.P., mivel nem mozdultunk.
- Basszus, kimennétek? Egy csaj nem tud úgy készülni, hogy közbe nézik! - toporzékolt Bom.
- Egek ura! - kiáltott fel, meglehetősen furcsa hangon, tekintetét égnek emelve Taeyang, majd kimentek.
Kb háromnegyed óra alatt mindenki elkészült. A srácok kint, az ajtó előtt már az összes körmüket lerágták türelmetlenségükben. Mikor kiléptünk felkiáltottak.
- Na végre! Siessünk, mert még elkésünk.
- Van még fél óránk! - néztem az órámra.
- Annyi elég lesz, hogy a reptérre érjünk. Gooooo! - ugrándozott GD. Ilyenkor mindig hiperaktív.
Hamarabb odaértünk, mint gondoltuk. Negyed óra alatt lennt voltunk. Még mindig sötét volt.
- Hány óra van? - kérdezte Minzy.
- Most van hajnali fél öt. - válaszoltam.
- Srácok gyertek, már felülhetünk a gépre. - szaladt oda hozzánk és a fiúkhoz GD.
- Nem tennétek meg, hogy az én cuccaimat felviszitek a gépre? - néztem rájuk kiskutyaszemekkel. - Én szeretnék elmenni venni valami újságot meg valami nasit.
- Kaját kapsz a gépen is. - mondta T.O.P.
- Jó, de én most akarok valami csokit meg újságot szóval... légyszii. - tettem össze a kezeimet.
- Jó, jó. - mosolyodott el T.O.P.
- Imádlak. - nyomtam egy puszit az arcára, majd elszaladtam.
- Dara várj! Én is megyek. - adta a cuccait T.O.P. kezébe Bom is.
- Én is! - kiáltott Minzy.
- Akkor már én is! - kiáltotta CL is és mind a ketten Tempora dobták a cuccaikat, majd utánunk futottak.
T.O.P. a sok bőrönd között megszeppenten pislogott.
Már egy öt perce nézelődtünk az újságosnál amikor CL felkiáltott.
- Úr isten! Már két perce elvileg felszállt a gép!
Mindenki elfehéredett.
- D... de nélkülünk úgysem szállnak fel... u... ugye? - néztem a lányokra falfehérre váltan.
Gyorsan megvettük az újságokat és rohantunk.
- Ott van! Nem hagytak itt! - mutatott előre Minzy.
Amikor odaértünk a srácok mérgesen álltak a gép előtt.
- Ti meg hol a jófrancban voltatok? - cseszett le minket Seungri.
- Húzás föl a gépre. - taszigáltak minket.
- De még nem vettem csok... - ahogy megláttam a fiúk szúrós tekintetét, inkább elhallgattam és felszálltam. 
A repülőn Bom mellé ültem.
- Hallod mi lenne ha megint kameráznánk? Most csak úgy. - vigyorgott Bom, majd még mielőtt válaszolhattam volna, elővette a kameráját.

Hátranéztünk, hogy ki szólt be nekünk. Seungri szúrós tekintetével találtuk szembe magunkat. Gyorsan vissza is fordultunk. Kb. három óra repülőút után meg is érkeztünk.
- Hát ez nem votl valami hosszú út... - mondta Minzy amikor leszálltunk a repülőről.
- Na srácok, menjetek, vegyetek valami nasit és intézzétek el a folyóügyeket, mert innen kocsival megyünk tovább. Hamarosan jön két fekete terepjáró, azokkal megyünk. - jelentette ki a menedzser.
- Oké, akkor a lányok külön kocsival mennek. - vigyorgott GD.
- Akkor már te is mehetsz velük. - vigyorgott Taeyang is. GD erre játékosan megboxolta Taeyang vállát.
A lányokkal bementünk az ottani boltba.
- Elnézést, hol van a mosdó? - kérdeztem meg az eladót. Amikor megmutatták nekünk, a lányokkal elfoglaltuk. Egy jó húsz percet bent időztünk. Észre sem vettük. Mire kimentünk, csak egy terepjáró volt ott.
- Na, a fiúk szépen itt hagytak minket, a menedzser pedig már elment egy harmadik autóval... - tette csípőre a kezét CL.
- Na, gyertek szálljunk be. - nyitottam ki a kocsi ajtaját. A lányokkal mit sem sejtve arról, hogy mekkora bajba kerültünk, beszálltunk és elindultunk.

2012. május 5., szombat

Kpop bandák részletesebben.~

2PM
▪ Ügynökség: JYP
▪ Csapattagok száma: 2008-2009: 7 fő 2010-től: 6 fő
▪ Fanklub neve: HOTTEST
▪ Stílus: dance, hip-hop, pop
▪ Csapatvezető: 2008-2009: Jaebum, azóta nincsen
▪ Debütálás: 2008. Szept. 4.
▪ Debütáló szám: 10 points out of 10


Debütálásuk előtt a Hot Blood című műsorban is szerepeltek a fiúk, csak akkor még nem voltak szétválasztva a 2AM-től, illetve más gyakornokok is szerepeltek benne, mint pl. a Beast-es Doojoon. A műsorban a rajongók végigkövethették ahogyan a fiúk küzdenek (és a küzdést értsétek szó szerint, hiszen körülbelül olyan volt mint egy katonai felkészítő tábor), és ahogy 3 tagtól el kellett búcsúzniuk. A bentmaradtakat később az ügynökség két csapatra bontotta: 2AM és 2PM. A 2AM debütált előbb, hiszen nekik már július 17-én megjelent a kislemezük, míg a 2PM-nek szeptemberig kellett ezzel várnia.
Nichkhun nem sokkal korábban, mint ahogy a 2PM debütált volna, 2008. Július végén, az egyik műsorvezető lett a Yas Shim Man Man című beszélgető műsor második évadjában, ám nem sokáig volt benne, és nem is láthattuk olyan sokat (csak az első 17 részben volt, 2008. November közepéig), de mindenképpen előnyös volt neki, hiszen így is gyakorolhatta a koreai nyelvet.

A fiúk első kislemezét 2008. Szeptember 8-án adták ki, a Hottest Time of the Day címmel. A közönség rögtön felfigyelt rájuk, annál is inkább, mivel az első klipjük a mini albumról, a 10 points out of 10, elég figyelmet felkeltő, plusz a szám is nagyon ritmusos. A csapatot a JYP büszkeségének harangozták be (10 éven belül, ez JYP első idol-fiúbandája a g.o.d után). A hivatalos debütálásra, Szeptember 4-én került sor, a mini album megjelenése előtt 4 nappal. Október 17-én, az Only you-t, az album második számát kezdték a fiúk promotálni, és karácsonyhoz közeledve az Only You winter mix számával léptek fel, amihez kiadtak egy digitális single-t is. December 24-én átvették a műsorvezetést az egyik legjobb sztárműsorban, az Every1 Idol Show-ban, amelyet egészen Március végéig vezettek, és amelyben rendkívül sok vicces helyzetben láthattuk a fiúkat. Nagyon sok helyen megfordultak, Amerikában és Thaiföldön is, és elmondható hogy elég nagy rajongó táboruk van már. 2009. Április 23-án jelent meg második kislemezük, amely a 2:00PM Time for Change címet viseli. Ahogy a cím is mondja, a fiúk egy nagy változáson mentek keresztül, egy kicsit sötétebb képpel tértek vissza a bolondozós 10/10 után. Az Again & Again című számukkal még jobban berobbantak a köztudatba, és rengeteg díjat nyertek. Emellett egyre több műsorban is jelentek meg. Az Again and Again című számuk után az I Hate You (avagy Niga Mibda) számukat kezdték promotálni a fiúk. Miután lezárták a második kislemezük promócióját, a fiúk visszavonultak a stúdióba, és az első teljes albumukat kezdték el készíteni, aminek megjelenése Október közepére volt várható.

Szeptember 4-én, az internetre került, a vezető, Jaebum egy 4 évvel ezelőtti üzenete, amiben nem ír szép dolgokat a koreaiakról. Az üzenetek abból a korszakból valóak, mikor Jaebum kiköltözött Koreába, nem beszélte a nyelvet, nem voltak barátai még, szóval elég magányos volt, és mellesleg egy amerikai barátjának írta az üzenetet,  vagyis elég "szabad stílusban" írta, és az sem segített a dolgon, hogy az emberek félrefordították, illetve félreértették, amit írt. Az interneten lévő kommentálók (másnéven netizenek) nagyon felkapták a dolgot, és sok csúnya dolgot csináltak. Szeptember 8-án Jaebum kilépett a csapatból, akkor még ideiglenesen, és visszautazott Amerikába. Szeptember 17-én a JYPE bejelentette hogy a 2PM 6 taggal folytatja tovább. JYP nyilatkozata "Az én szerepem hogy tiszteletben tartsam az ő véleményét, hogy szeretné megkapni az idejét egyedül, távol a színpadtól, és segíteni neki mikor újra azt mondja, színpadon szeretne állni." Október 23-án bejelentették hogy az album kész, és November közepére várható a megjelenése, Jay nélkül.

Az első teljes albumuk fiúknak, 2009. November 13-án (és online meg 10-én) jelent meg, The First Album: 1:59PM névvel. Sajnálatos módra, az albumon nem 7, hanem már csak 6 tag szerepelt. Az album címe, ezért is viseli a 1:59PM nevet. A fanok nevezték el így a 2PM-et, miután Jaebum kilépett tekintve, hogy '1 perc hiányzik a csapatból, nem teljes'. A fiúk azt nyilatkozták, hogy a cím jelentése, hogy várnak a vezetőjükre. A fiúk a Heartbeat c. számukat kezdték el promotálni. Majd az új évvel új számot is kaptunk, ugyanis a fiúk elkezdték promotálni a Tired Of Waitinget, ám ez csak igen rövid ideig tartott, ugyanis Január 17-én lezárták az első teljes album reklámozását.
  
A fiúk ez után elkezdtek a szóló programjaikra koncentrálni, és egyre több reklámot adtak ki. Míg 2010. február 25-én be nem jelentették, hogy Jaebum, aki tavaly szeptemberében átmenetileg kilépett, most már véglegesen sem tartozik a csapatba, és a szerződését az ügynökséggel felbontották. Február 27-én tartottak egy fan találkozót, ahol a fiúk válaszoltak a rajongók kérdéseire (szinte csak Jaebumról), de ez csak még nagyobb lázadást keltett a rajongókban. Nagyon sokan elpártoltak a fiúktól, hiszen nem nézték jó szemmel, ami eddig történt. Ezután még több szóló programban vettek részt, Nichkhun sokszor tartózkodott Thaiföldön, Taecyeon, Wooyoung és Junho műsorokban szerepeltek, és Taecyeon egy sorozatot is el kezdett forgatni, Cinderella's Sister címmel.

Sokan találgattak, hogy mikorra várható a 2PM visszatérése, és hogy ez milyen hatással lesz a közönségre, fanokra, hiszen rengetegen elfordultak tőlük. Április elején bejelentették, hogy a csapat a hónap végén fog visszatérni, egy férfiasabb, érettebb koncepcióval. A videóklip bemutatója Április 16-án jelent meg, maga  a szám 19-én, míg az új single album, a Don't Stop Can't Stop 22-én. Az első élő visszatérésük, Április 22-én az MCountdown-ban volt. A promóció során több gond is volt, először is Wooyoung jópár fellépésen nem tudott élőben énekelni (már az első fellépéseken sem), hiszen baj volt a hangszálaival, "hangszalag-gócokkal" lett diagnosztizálva. Aztán Junsut az egyik Music Bank-es fellépés után kórházba szállították, mert gondok voltak a térdével, és be is gipszelték neki. És az utolsó baj, Chansunggal volt, hiszen Május végén gastroenteritis-szel diagnosztizálták. Talán ezeknek is köszönhetően, a Don't Stop Can't Stop album promocióját Május végén le is zárták. Június elején a Wonder Girls-ék Koncert Turnéján szerepeltek a fiúk mint előzenekar. Junsu sajnos a sérülése miatt nem vehetett részt a legtöbb koncerten.

2010. Októberében jelent meg a fiúk első mini albuma (hiszen eddig csak single lemezek jelentek meg) Still 2:00PM címmel, amelyről az I'll Be Back számot kezdték el promotálni. A számnak védjegyévé vált a "shuffling tánc" amelyet sokan csak a "rohanó ember" táncnak neveznek. A fiúk rádióban illetve egyszer-kétszer az I Can't című dalt is előadták. Ennek a lemeznek sem volt hosszú promóciós ideje, ugyanis a fiúk a japán debütálásra készültek.

A második nagy album június 20-án jelent meg HANDS UP címmel az interneten, és 21-én rendes formátumban. A fiúk ezzel az albummal leginkább az első kislemezük stílusához tértek vissza, hiszen az új számok nagy része gyorsabb és vidámabb is, mint az előző albumoké. Ez az első olyan albumuk a fiúknak, amelyen már tagok által készített számokat is meg lehet találni, hiszen a Give It To Me számot Junho, míg a HOT című számot Junsu készítette. Az első élő fellépés június 24-én volt, éppen Nichkhun szülinapján, a KBS Music Bank-ben. A fiúk egy interjúban nyilatkozták, hogy ezt az albumot sem fogják 1 hónapnál tovább reklámozni. Július 24-én lezárták az album reklámozását, és a elkezdtek a japán programjaikra, illetve az új turnéjukra készülni, melynek "Hands Up Asia Tour" lett a neve.

Az album promotálásának végével, vagyis 2010 végén, a fiúk egyre több mindent adtak ki japánban, olyanokat mint az albumok japán verzióit, illetve koncert dvd-t, ám az igazi debütálásra 2011 májusáig kellett várni, mikor is 18-án megjelent az első japán kislemez Take Off címmel. A szám, az áprilisban induló anime, az Ao no Exorcist endingjeként vált ismerté, illetve az album tartalmazta a Heartbeat japán verzióját is. A következő japán kislemez 2011. augusztusban jelent meg "I'm Your Man" címmel, és elég híressé vált a különleges tánclépései miatt, melyet sokszor csak nyakkendős koreográfiának neveznek. A harmadik kislemez november 2-án jelent meg, Ultra Lover címmel. A klipben Taecyeon csak kisebb részt szerepel, nem táncol, hiszen az egyik koncerten megsérült a lába, és gipszet, és mankót kellett hordania egy rövid ideig. A kislemez megjelenése előtt már bejelentették, hogy november 30-án jelenik meg a csapat első japán albuma, mely a Republic Of 2PM címet viseli. 5 új számot tartalmaz a lemez, közöttük egy olyan számot is, melyet Kim Junsu írt ("Even When We're Apart"). A lemezen emellett megtalálható az eddigi kislemezek számai, és négy koreai szám japán verziója. December 5-én kezdődött a japán turné, mely a "Japán Arena Turné: Republic of 2PM" címet viselte, a fiúk 5 koncertet adtak, többek között a fővárosban is. A koncertturnét december 21-én zárták le, és bejelentették, hogy a turné nyáron fog folytatódni. December 10-én megtartották a japán debütálásuk első évfordulóját, és ezért egy különleges rendezvényt tartottak, melyen 10,000 szerencsés rajongó vehetett részt. Az Oricon lista, az év végén bejelentette, a 3 legkeresettebb előadót a 2011-es évre, és a 2PM a második helyen szerepelt, 990 millió yennel.
 

2AM
2BiC

 2NE1
▪ Ügynökség: YG
▪ Csapattagok száma: 4
▪ Fanklub neve: Blackjacks
▪ Csapatvezető: CL
▪ Debütáló szám: Lollipopp

2NE1 egy dél-koreai lánycsoport, amit a YG Entertainment hozott létre. Először egy Cyon reklámban jelentek meg a Big Bang nevű bandával.
A csoportot először 2008 végén említette a sajtó, amikor YG létrehozta a Big Bang női verzióját. Bejelentették, hogy 4 lányból fog állni. A vállalat kijelentette, hogy a csoport 4 éven keresztül edzett, és a bemutatkozó albumukat a 1 TYM Leadert, Teddy Park adta ki. A csoport neve, kezdetben 21-ként indult, de 1 énekes felfedezésével gyorsan átkeresztelték 2ne1-ra. 2009: Út a sikerhez: Az első daluk a Lollipop volt, amit 2009. márc. 21-én adtak ki. Terveztek 1 telefont, amit az LG publikált Cyon néven. A video klipp 2009. március 28-án debütált. Április 30-án Yang Hyun Suk felfedte, hogy a 2NE1 bemutatkozó dala 1 pörgős, hip-hop lesz. A Fire című számukat 2009. március 6-án, 2 video klippel adták ki. Amikor a videót debütálták, körülbelül 1 millióan nézték meg 1 nap. Az I don't care című számukat 2009. július 9-én publikálták, ami 4 szingli lány érzéseit tartalmazza. 2010: Visszatérés a reflektorfénybe: Ismét készítettek 1 telefonnak, 1 dalt. De ezúttal Samsung Corby Folder néven. A dal és a video klipp is 2010. február 17-én jelent meg. Az együttes 2009-ben elnyerte a legjobb dalnak(I don't care) járó dijat. 
Egy kicsit a Lollipopp című számról:
 Ez a kicsit ovis stílusú szám eredetileg az LG Cyon mobiltelefon reklámjához készült. A számot az 1958-as Julis Dixon és Beverly Ross azonos című száma ihlette. Mivel ez a dal eredetileg is az LG Cyon hivatalos reklámja volt, a klipp és a teljes dal nagyon sokáig ismeretlen volt Ázsiában is. A szám a nyilvánosság előtt a 2010-es YG Tour egyik dalaként jelent meg. Érdekességként még érdemes megelíteni azt is, hogy Sandara Park (Dara) annyira híres volt a Fülöp szigeteken, hogy amikor ez a klip nyilvánosságra került, sokan azt hitték, hogy a Big Bang és a 2NE1 többi három tagja csupán háttérelőadóként támogatja az előadást. Valójában épp ezért csak 2010 májusában lett sokak számára is világos, hogy Sandara a 2NE1 egyik tagja.
Az LG Cyon mobil reklámjának forgatása 2009 márciusának első hetében kezdődött a videoklip premierje pedig március 21-én lett volna, amelynek kampányát 28-án le is állították. A videó épp ezért sosem ment le egyik TV csatornán sem, amíg 2009 április 6-ra át nem dolgozták (kivették a mobilra utaló elemeket, stb.).
A videót Hyun Young-seong rendezte. A zene stílusa valahol a K-Pop, az elektropop és a rágógumi-pop határait feszegeti. A Big Bang és a 2NE1 Lollipop című single lemeze 2009 március 27-én debütált, de csak digitálisan volt megvásárolható és letölthető.
A tagokról

CL
 

Eredeti név: Lee Chae-rin
Művésznév: CL
Nemzetközi név: Chae Lee, Faith Lee
Születési idő: 1991. február 26.
Magasság: 162 cm
Amiben jó: tánc, zene, rappelés
Beszélt nyelv: japán, francia, angol, koreai
Hobbi: dalszövegírás, festés, rajz
Kedvenc szín: fekete, fehér
2NE1 pozíció: vezető, rapper, vokál

Dél-Koreában, Szöulban született. Édesapja fizikaprofesszor volt , emiatt a család sokat költözött.
Beszél angolul, franciául, és japánul is. Szórakozásért felvételizett Californiába. Amikor visszatért Koreába azt mondta egy interjúban, amit mutattak 2NE1 TV-ben, hogy ő jobban érzi magát, ha koreaiul beszél. 2007-ben a ‘Big Bang’ Mini Albumában jelent meg Intro (Hot Issue) c. számában. Ebben az évben megvolt az első színpadi debütálása Seoul Broadcasting System Music Awards  mellet társaival a YG Entertaiment-tel. 2008 ban jelent meg első dala Uhm Jung Hwa . 2009-ben a 2NE1 vezetője lett a Lollipop c. számmal debütáltak. Park Bom-mal, Sandara Park-kal és Gong Minji-vel. 2010-ben megjelent a Follow Me c. számuk. 2011-ben pedig a Legjobb Új Együttes címet szerezték meg a New York-i MTV IGGY-n.

Dara
 

Eredeti név: Park Sandara
Művésznév: Dara
Nemzetközi név: Sandara Park
Születési idő: 1984. november 12.
Magasság: 162 cm
Tanulmányok: Pasay Chung Hua Académia, Fülöp-szigetek
Amiben jó: ének, színészet
Beszélt nyelv: angol, kínai, tagalog
Hobbi: zene, internet
Kedvenc szín: pink
2NE1 pozíció: vokál

 Dél-Koreában, Busan-ban született. 1995-ben a Park család a Fülöp-szigetekre költözött, hogy kereskedelmi vállalkozást indítsanak. 2004-ben Dara részt vett egy tehetségkutató versenye a Circle Quest ben az  ABS-CBN -en, ahol 2. helyezett lett a Hero Angeles előtt. Sandara találkozott Pauleen Luna-val, aki arra bátorította a félénk lányt, hogy a Star Circle Quest meghallgatására menjen el. Itt 1. helyezést ért el, mert a nézők több mint 2.000.000 SMS-sel szavaztak rá.Később az ABS-CBN tagja lett. Több televíziós show kínált fel neki munkát. 2004 decemberében a YG Entertainment fedezte fel miután látták a My Names Is Sandara Park c. dokumentumfilmet. 2005-ben visszament a Fülöp-szigetekre, majd 2007 augusztus 1-jén hazatért édesanyjával és testvéreivel Dél-Koreába. Másnap augusztus 2-án a YG Entertainment  bejelentette, hogy szerződést kötött Sandara Park-kal. 2009 május 17.-én debütált a 2NE1-nal.

Minzy

Eredeti név: Gong Min-ji
Művésznév: Minzy
Nemzetközi név: Gong Min Ji
Születési idő: 1994. január 18.
Magasság: 161 cm
Tanulmányok: Suhkang Álatalános Iskola
Amiben jó: ének, rappelés, tánc
Beszélt nyelv: japán, angol, kínai
Hobbi: zene, dalszövegírás
Kedvenc szín: pink, narancssárga
2NE1 pozíció: rap, vokál
Dél-Koreában, Szöulban született, később Gwangju-ba költözött, ahol több táncversenyen vett részt. A legendás népi táncos Gong Okjin unokája. Minzy-t a YG Entertainment fedezte fel amikor 15 éves volt. Volt egy videó, amiben táncolt, az felkerült az internetre, ahol dicséretet kapott. 2009-ben debütált a 2NE1 csapatnál három másik lány mellett ( BOM, CL és Dara). Ő a legfiatalabb a csapatban.

Bom
 
Eredeti név: Park Bom Lee
Művésznév: Park Bom, Bom
Nemzetközi név: Jenny Park
Születési idő: 1984. március 24.
Magasság: 165 cm
Tanulmányok:  Lesley Egyetem, ahol pszichológiát tanult, de időközben át iratkozott a Berklee Zeneművészeti Főiskolára, ahol zenét tanult.
Amiben jó: ének, tánc, zongora, fuvola, cselló
Beszélt nyelv: koreai, angol, japán
Hobbi: zene
Kedvenc szín: zöld, pink, piros
2NE1 pozíció: fő vokál
Dél-Koreában, Szöulban született. 6.osztályos korában elhagyta Koreát és Amerikába folytatta tanulmányait. A Ghoul Academy Bethel középiskolában szerzett diplomát és a Lesley University-n pszichológiát tanult. Középiskolás korában beleszeretett Mariah Carey dalaiba. Énekesnő szeretett volna lenni de szülei ebben nem támogatták. A nagynénje vette pártfogásába és beiratta a Berkle College of Music iskolába, hogy zenét tanulkon. A YG Entertainment többször is elutasította de 3 év múlva elfogadták és az YG-nél megtanult japánul és madarin kínaiul. 2006-tól kezdete meg pályafutását a Big Bang-gel, majd játszott Lee Hyori-val, ahol az Anystar társszínésznője lett. 2008-ban vezető színésznő lett a Kim Jin Eun zenei videójában a Tell Me Once More-ban. 2009-ben debütált a 2NE1-ban.


2YOON
4Minute
4K 
4Heaven
E7
24K
7942
8eight
84LY
5dolls
10cm
100%
15&
A-Jax
AA
A.cian
ABLE
Ailee
Airplane
Apeace
APrince (volt Taken)
APink
After School
April kiss
ATTACK
Alphabat
AOA (Ace of Angels)
AXIZ
BB.Boys
B.Dolls
Bebe Mignon
Bella
B.o.M.
BOB4
B.A.P.
Boom
Battle
Baek Boram 
Baek Ahyeon
Barbera
B1A4
Baby VOX
Beast
Bi Rain
Big Bang
Big Star
BoA
Block B
Blady
Black Eye
Black Queen
Boyfriend
Boyz
Brave Girls
Brown Eyed Girls
Brown Eyed Soul
Brian Joo
Buzz
Busker Busker
Bppop
BBAN
BBde Girl
BTOB
BTswing
BGH to
BOB4
Brit
Carcaro Girl
CHI CHI
Chaeyeon
Chakra
Cho PD
Clazziquai Project
Clover
Code-V
Clinah
Co-Ed School
Coin Jackson
C-REAL
C-Clown
Crown J
Crayon Pop
Click B
Chocolat
chAOS
CNBlue
CSJH The Grace
Choi Hyun Woo
Choi Kang Hee
Cross Gene
Daniel Henney
DASONI
Dalmatian
Dal Shabet
Davichi
Defcon
DJ DOC
DJ Koo
DNT
D.Q
DMNT
Dok2
Dream-I
Dream High
D-Unit
Dumbfoundead
DBSK
E2RE
Exo-K
Exo-M
Excite
Exid
E.via
EI YO
Epik High
Electro Boyz
Elizabeth
Eru
ESQ
Evan
EvoL
Egobomb
Eye To Eye
E-7
F1rst
Fat Cat
F.Cuz
F.I.X
Fin.K.L
FIESTAR
FT Island
F(x)
FLASHE
Gangkiz
Geeks
G.NA
GP Basic
g.o.d
Girls day
Girl2School
Girl Story
Girlfriend (Bikiny)
Gilme
Goo Hye Sun
Goo Jun Yeop
Go Youngwook
Goddess
GLAM
HaHa
HARASORA
Handsome People
Havyt
Heo Kyung Hwan
Hello Venus
HeOra
H.O.T.
Homme
Honeydew
Heart Rabbit Girls
HITT
iCassie
Iconize
Infinite
Ivy
IU
INY
ilips
Jackpot
Jang Geuk Suk
Jang Jane
JinuSean
Jihoon
Jo Hye Ryeon
Joo
Jung Gaeun
Jung Somin
J-Walk
Jay Park
Jewelry
Jevice
JYJ
JJ Project
Kan Jongwook
Kang Jihye
Kang Sunghoon
KARA
Kim Hyun Joong
Kero One
Kim Bum
Kim Bum Soo
Kim C
Kim Gun Mo
Kim Jedong
Kim Ji Hoon
Kim Jung Eun
Kim Nayoung
Kim So Eun
Kim Sooro
Kim Young Chul
Kim Wan Sun
KINO
K-BOYS
Ladies' Code
LA.G
Lay.T
La_TTE
Lee Jung Hyun
Lee Jun Ki
Lee Min Ho
Lee Seunggi
Lee Soo Young
Lee Hi
Led apple
Leader's
Lu:Kus
LUNAFLY
LXIA
M4M (Mistycal 4Mula)

MAIN
M.I.B.
M.Peror
MBLAQ
MC Mong
Mighty Mouth
Miss A
MYK
MYNAME
M Signal
MR.MR
Mr. Slam
Nancy Rang
Nassun
Navi
New F.O.
New Us
Nep
Never Mind
Nine Muses
No Hong Chul
No Minwoo
N-Train
Number One Korean
NS Yoonji
N:SONIC

Nu'est
▪ Ügynökség: Pledis
▪ Csapattagok száma: 5 fő
▪ Stílus: Dubstep, Urbanelectro
▪ Csapatvezető: JR
▪ Debütálás: 2012 március 15.
▪ Debütáló szám: Face


2012. március 15-én debütált a Pledis Entertainment első fiú csapata a NU'EST. A csapat hivatalos debütálása előtt jelent meg az első kisfilm a csapatról, melyben a rajongók az első számukból és a csapat tagokból kaphattak egy kis ízelítőt. Az elkövetkezendő egy hétben, pedig a csapat tagokról is megjelentettek egy-egy 40 másodperces teasert. A tagok név szerint: MinHyun, BaekHo, JR, Ren és Aron.
A debütáló számukat a Face-t egy híres svéd zeneszerző Daniel Beryman szerezte. A szám zenei stílusa merőben eltér az eddigi megszokottól, ami nem véletlen hisz a Pledisnek pont ez a célja: egy új zenei stílus megteremtése. A csapat neve is erre enged következtetni: NU(New), Establish, Style, Tempo (új stílust és ritmust alapító)
A csapatnak első mini albuma is megjelent Face címet viselve melyen három szám található. A cím adó Face, I'm Sorry és egy másfél perces bevezető a NU, Establish, Style, Tempo.

A debüt számukon a Face-n keresztül mondtak el egy olyan üzenetet, amely felhívja a figyelmet az iskolai erőszakra és a társadalmi problémákra is, ez lehetővé tette azt, hogy különböző korosztályok kapcsolódhassanak a dalszöveghez.
Online hálózatok és más oldalak is kommentelték a Face dalszövegét:
"Ez új és király!" és "Ez tényleg eltér a többi csoporttól"
Amelyre a NU'EST így válaszolt:
"Hálásak vagyunk a jó visszajelzések miatt. Különböző gyakornoki promóción mentünk át még a bemutató előtt, hogy megfeleljünk a rajongóinknak. Miután nekünk sikerült mindent megtennünk amit szerettünk volna, keresztül azon, hogy a fanokkal kommunikáltunk, hittünk benne, képesek voltunk már ilyen rövid idő alatt ekkora népszerűségre szert tenni, pedig újoncok vagyunk."
A NU'EST két tagja nem rég szerepelt a Szöul-i divathéten a kifutón. Megmutathatták csinos varázsukat, amiket a színpadon eddig még nem mutattak meg.
A tagokról:

Aron
 
Aron a csapat legidősebb tagja illetve három nyelven is tökéletesen beszél(koreai,angol,japán). Ugyan ott fedezték fel ahol a 2PM tagját Nichkhun-t.
Születési név: Aaron Kwak
Becenév: Aron
Születési idő: 1993. május 21.
Születési hely: Los Angeles, California, USA
Foglalkozás: Énekes, táncos
Magasság: 175 cm
Csillagjegy: ikrek
Szemszín: barna
Hajszín: fekete
 
BaekHo
1995. július 21-én (17 éves) született Dél-Koreában. Még tizenévesként harcművészeti jártasságot szerzett, és beállt a Pledis Entertainment-hez gyakornokként.
2011-ben Baekho szerepelt az After School "Play Ur Love" videoklipjében, ezen kívűl a KBS's Hello műsorban, JR-ral aki szintén a Pledis-nél volt gyakornok. Megjelent még az After School Blue "Wonder Boy" videoklipjében, táncosként, Min Hyun-nal, Aron-nal, Ren-nel és a fentebb említett JR-ral. Emellett a Happy Pledis "Love Letter" élő adásaiban is szerepelt az imént említett fiúkkal.
17 évesen pedig debütált a Pledis új fiúbandájában, a NU'EST-ben, a "Face" című zeneszámmal, 2012. március 15-én. Ő a csapat főénekese.
Születési név: Kang DongHo
Születési hely: Dél-Korea
Becenév: DongHo, White Tiger
Születési idő: 1995. július 21.
Foglalkozás: Énekes
Magasság: 178 cm
Csillagjegy: rák
Szemszín: fekete
Hajszín: fekete

Ren

1995. november 3-án született meg Dél-Koreában.
Szerepelt az After School Blue Wonder Boy című klipjében és feltűnt a "New Balance" reklámjában,mindkettőben a leendő csapattagjaival.
2012. március 15-én debütált a NU'EST -ami a Pledis Entertainment első fiúkból álló banda  tagjaként Baekho, JR, Minhyun és Aron mellett  az Mnet koncertjén. Ezelőtt egy nappal (március 14-én) jelent meg első albumuk Face néven, ebből kislemez is készült. Március 19-én derült ki, hogy a Making of a Star: NU'EST műsoron dolgoznak, hogy elnyerjék újabb rajongók szívét. Ren végigvonult az április 7-i Seoul Fashion Week kifutóján.
Érdekesség:
- Szereti Lady Gagát és a 2NE1-t.
- Gyakran nézik lánynak.
Születési név: Choi Min Ki
Becenév: Ren
Születési Idő: 1995. november 3.
Születési hely: Dél-Korea
Foglalkozás: Énekes, táncos
Magasság: 179 cm
Csillagjegy: skorpió
Szemszín: barna
Hajszín: fekete

MinHyun

1995. augusztus 9-én született Dél-Koreában. Ifjú korában pedig gyakornokként csatlakozott a Pledis Entertainment lemezkiadóhoz.
Min Hyun 2011-ben szerepelt az After School Blue "Wonder Boy" zeneszám videoklipjében, mint táncos, Aron-nal, Ren-nel, Baek Ho-val és JR-ral, akik szintén gyakornokok voltak a Pledis Entertainment-nél, az imént említett srácokkal szerepeltek a Happy Pledis "Love Letter" ballada elő adásában, élőben, a zenei programok jóvoltából. Ugyanebben az évben pedig az Orange Caramel "Shanghai Romance" videoklipjében játszott egy fontosabb szerepet. Ő és Baekhyo a csoport főénekesei.
Születési név: Hwang Min Hyun
Becenév: MinHyun
Születési idő: 1995. augusztus 9.
Születési hely: Dél-Korea
Foglalkozás: Énekes
Magasság: 183 cm
Csillagjegy: oroszlán
Szemszín: fekete
Hajszín: fekete

JR
 
1995. június 8-án született Dél-Koreában. Szerepelt UEE (After School Tag) SokSokSok című klipjében, mint rapper. Itt hallhatjuk először hangját. Majd az Orange Caramel Bangkok City-jében kapott szerepet, innen származik beceneve:Bangkok (City) Boy. A teljes NU'EST részt kapott a Love Letter című zeneszámban. 2012. január 16-án derült ki, hogy ő lesz a csapat vezetője. Március 14-én jelent meg Face című videóklipjük, majd 15-én debütáltak az Mnet's M! Countdown koncertjén. Március 19-én derült ki, hogy saját műsorral készülnek, ez a Making of a Star: NU'EST, Landing Operation.
Születési név: Kim Jong Hyeon
Becenév: Junior Royal (JR), Bangkok City Boy
Születési idő: 1995. június 8. 
Születési hely: Dél-Korea
Foglalkozás: Rapper, táncos
Magasság: 176 cm
Csillagjegy: ikrek
Szemszín: barna
Hajszín: fekete



Rain
Rainy
Rainbow
Rainbow Pixie
RaNia
ReBorn
Roh JiHoon
RH
Ruby
Ok Joo Hyun
Oh Wonbin
Oneway
One Piece
Orange Caramel
Ocean Girls
Ok! Punk
OFFROAD
Park Hanbyul
Park Jungah
Park Kyung Lim
Park Shin Hye
Park Hyo Shin
PASCOL
Pandora
Philip Choi
Phantom
Piggy Dolls
Pixie
Puretty
Purplay
P.O.P CON
Qwest J
S.L.I.M.
San E
S.E.S.
Se7en
Seventeen
Secret
SeeYa
Song Ji Eun
Soul Harmony
SHINee
Shinhwa
She'z
SISTAR
Six Bomb
SM the ballad
SNSD
SS501
Sechskies
Seo Ingook
Seo Inyoung
Shin Bong Sun
Shinhwa
SHU-I
Shootingstar
SMASH
Son Dambi
Song Joong Ki
Sori
Speed
SpinEL
Spica
Skarf
STELLAR
Sunny Hill
Super Junior
Super 8 Bit
Supernova
Sunny Days
SG Wannabe
Sweet Revenge
Swincle
Swing Girls
Swan.B
S the ONE
T-ara
Tasty (Tasty 2Wins)
TaeTiSeo
TAHITI
Team H
The BOSS
The Cheers
The SeeYa
T-MAX
Teen top
Tiger JK
TimeZ
TINY-G
Touch
TOXIC
TWI-Light / Twilight
TRAX
Two X
T-Blue
Uhm Jung Hwa
Untouchable
U-kiss
Vanilla Lucy
VIVID
V.O.S
VIXXM
VNT
Walrus
WE
Wheesung
Woman Power
Wonder girls
Wonder boys
Wind Hold Venus
X-5
ZE:A
Yiruma
Yoo Ah In
Yoon Do Hyung
Yoon Eun Hye
Yoon Hyung Bin (Wang Biho)
Yoon Mirae (Tasha/Lady T)
Young Gun
Younha
Yuna Kim
Yoo Seungjoon

2012. május 4., péntek

2NE1 girls life ~

- Remélem jó képek születtek ezen a fotózáson, ha már ennyit szenvedtünk vele. - dőlt le fáradtan az ágyra CL.
- Hát hosszú napunk volt az biztos. - dőltem le mellé én is.
- Ó basszuskupirtussz! - kiáltott fel Bom.
- Mi van? - ültünk föl ijedten CL-el.
- A kis szörnyetegem bepisilt! - hozta be dühösen Bom, Chocot a szobába kinyújtott kezekkel, távol tartva magától.
- Ejnye mancus! - simogattam meg.
- Mancus? Te ezek után még mancusozod? Rápisilt a kedvenc melltartómra! - háborgott tovább. Ezen CL-el nevetnünk kellett, mire Bom értetlen fejet vágott. Nem értette mi olyan vicces azon, hogy Choco lepisilte a melltartóját.

De hát ő rá hogy lehet haragudni? *-*

- Tudjátok menjetek a fenébe! - vágott hozzánk egy párnát durcásan.
- Na de komolyan szerintetek jók lettek a képek? - hagyta abba CL a nevetést.
- Biztosan! Profi fotósaink vannak és a modellekkel sincs baj. - egóskodtam. - Amúgy Minzy mikor jön haza?
- Azt mondta hamaro...
- Ó Básszálbitturitussz! - jött be Minzy az ajtón.
- Na már megint mi van? - néztünk ki a szobából.
- hazafele jövet rácsöppent valami a számra! Azt hittem esőcsepp ezért halál nyugodtan lenyaltam! - kiabált Minzy.
- És? - néztünk értetlenül.
- Felnéztem az égre és láttam, hogy hétágra süt a nap... kiderült, hogy ami a számra csöppent nem esőcsepp, hanem galambszar volt...
- A... aha... - próbáltunk komolyak lenni. Fél percnél tovább nem bírtuk. Kitört belőlünk a nevetés. Majd' megfulladtunk.
- Szerintetek ez vicces? - sértődött meg Minzy.
- Hát enyhén! - fulladozott Bom.
- Csak nevessetek! De veletek is megtörténhetett volna! - fordított hátat nekünk. Ezen még jobban nevettünk.
- Mi olyan mulatságos? - Jöttek be az ajtón a BigBanges fiúk.
- Taeyang hallod?... Kopogásról hallottál már? - tolta le a fiút Minzy.
- Hoppá valaki ma nagyon harapós kedvében van. - szaladt be GD a szobába Gahoval.
- Ne! Vidd ki! Mielőtt lepisili a melltartómat! - kiáltott fel Bom.
- Nem te nyalogattál ma galambszart! - durcáskodott még mindig Minzy.
Erre a srácok értetlen fejet vágtak.
- Ti egyébként melyik bolygóról származtok? - kérdezte T.O.P.
- A YG Entertainment bolygójáról.
- Na jó... akkor vegyük sorra... Minzy... te miért nyalogattál g... galambszart? - nézett Seungri elég furán.
- Hát az úgy volt, hogy jöttem hazafele és valami rácsöppent a számra. Azt hittem, hogy esőcsepp ezért lenyaltam... de kiderült, hogy galambszar volt.
A srácok először sokkolt arccal néztek de utána belőlük is kitört a nevetés. Főleg, hogy Minzy mindezt halálosan komolyan mondta. 
- Basszus! - fogta  a hasát GD. - Ez most komoly?
- Ezt nem hiszem el, hogy ti is kiröhögtök! - Sértődött be megint Minzy.
- De most őszintén szerinted ezen mit lehet ha nem röhögni? - fogta meg a vállát Taeyang aki majd' megfulladt.
- Tudod Oppa menj te a fenébe! Meg ti is! - ment el sértődötten a szobájába Minzy.
A srácok még kb. tíz percig röhögtek, majd megunták.
- Tulajdonképpen miért jöttetek? - kérdeztem tőlük.
- Azért, hogy szóljunk nektek, hogy holnap reggel indulunk egy csapatépítő táborba. Elvileg több banda is jön de még nem tudjuk kik. Azt mondták meglepetés, hogy jobban összebarátkozzanak egyes bandák.
- Chö... hát szerintem azt akarják, hogy duetteket meg ilyesmiket csináljunk velük... tudjátok a pénzért mindent de azért hülyének ne nézzenek már minket... csapatépítő kemping... pfff - mondta Bom lenézően.
- Jó mindegy a lényeg, hogy holnap indulunk is! A többit majd megtudjátok. Mi most megyünk és összepakolunk. Ja, amúgy két hétre megyünk. Na sziasztok! - köszöntek el a srácok, majd elmentek.
- Hát ez remek. Akkor én megyek is pakolni. - állt fel CL.
- Szerintem mi is pakolunk Bommal. - mondtam.
Bom és én egy szobában voltunk. Minzy és CL úgyszintén.
- Ja és valahogy békítsd ki Minzyt! - röhögött Dara.
CL csak mosolygott egyet, majd kiment.
- Te hallod? - szólalt meg Bom kb. negyed óra pakolás után.
- Hm? - néztem fel a bőröndöm mélyéről.
- Mi lenne ha csinálnák egy műsort mi ketten ahol ciki helyzeteket mutatunk be szóban és elmondjuk, hogy mit kell csinálni ha valaki ilyen helyzetbe kerül?
- Ez most Minzyről jutott eszedbe? - vigyorogtam.
- Aha.
- Én benne vagyok. Mikor kezdjük?
- Most! - kapta elő Bom a kamerát és már vett is. Ezek szerint rögtönözni fogunk. Felültünk az ágyra és magunkat véve elkezdtünk beszélni.


- Annyeong mindenki! - vigyorgott bele Bom a kamerába. - Ez itt a BomDara show! Most megmutatjuk, hogy hogyan kerülj el cikis helyzeteket! Kezdjük a sulival. Ha cikis helyzetekről van szó, akkor a suli a legkockázatosabb terep. Voltál már valaha is ideges egy dolgozat előtt, félemlített meg valaha is egy zsarnokoskodó sulitárs, vagy rémisztett már meg valaha is egy pletyka, amit rólad kezdtek el terjeszteni? Mi voltunk már ilyen helyzetekben. Sőt! Mi még néha most is, hiszen híresek vagyunk, állandóan mennek rólunk a pletykák és egyéb dolgok. Akkor amikor először megtörténtek nem volt könnyű kezelni ezeket a szituációkat, de tudva, amit most tudunk, gond nélkül megoldanánk őket, ha most történnének velünk.
- Például amikor mi koncert előtt vagyunk csak úgy, mint ti mondjuk egy vizsga, iskolai színdarab, szóbeli felelet vagy sportesemények előtt idegesek vagyunk, izgulunk, hogy mi lesz. Ha veletek ilyen történik csináljátok a következőket, nekünk bevált:
* Lélegezz mélyen és lassan! Hunyd be a szemed, és gondolj egy olyan pillanatra, amikor teljesen magabiztos voltál - mint amikor gólt rúgtál, vagy tudtad, hogy sikerült egy vizsgád.
* Gondolj egy bátorító szóra vagy mondatra, ami inspirál - mint például "Meg tudom csinálni!" vagy "Ez nem nagy ügy!" Ismételgesd addig, amíg teljesen el nem hiszed. Ezt a gyakorlatot bárhol és bármikor megcsinálhatod. És a legjobb az egészben, hogy senkinek nem kell tudnia, hogy valójában mit is teszel! Mi is mindig ezt csináljuk egy koncert, vagy egy fellépés előtt és nálunk beválik! Plusz hihetetlenül sok erőt ad a rajongóink szeretete!
- Pontosan! Ám még ilyenkor is előfordulhat, hogy hirtelen nem tudjuk a dalszöveget, vagy például ti elfelejtetek egy sort versmondás közben vagy egy részt egy színdarabban. De nem gond! Erre is van 5 tippünk, hogy hogyan tudod kivágni magad az ilyen helyzetek alól!
1. Ugorj a következő sorra, amire emlékszel és folytasd onnan (ez inkább versnél és színdarabnál jön be. Nálunk a daloknál nem annyira, de most nem is az a lényeg, hogy magunknak, hanem, hogy nektek adjunk tanácsokat).
2. Mondj az elfelejtett rész helyett valami olyat, ami az előadás lényegéhez kapcsolódik (mi ilyenkor szoktuk bevetni azt, hogy a közönség felé tartjuk a mikrofont, hogy énekeljék ők vagy hirtelen belekiáltunk valami olyat, hogy : "nem hallom elég hangosan a hangotokat!" vagy "na élvezitek? Jó a buli?").
3. Lepd meg a hallgatóságot azzal, hogy dalra fakadsz (bár ezt nem ajánljuk, ha komoly dologról van szó de mi ha klippet forgatunk akkor ezt szoktuk csinálni. Ezeket a részeket általában be is rakják egy bakivideó szerűségbe).
4. Ha színdarabban szerepelsz, mondd azt, hogy "sor" és a rendező odasúgja majd a következő sort.
5. Ha szóban felelsz, kérd meg egy barátodat, hogy tartsa rajtad a szemét. Ha látja, hogy képszakadás van, tegyen fel egy kérdést, amire már készültél a válasszal - ez segít majd átlendülni a kínos részen.
- És adunk 5 tippet arra is, hogy hogyan szedd rendbe magad, ha pl. ilyenkor ömlik rólad a víz.
1. Ne viselj hosszú ujjú felsőt, amikor tudod, hogy szerepelni fogsz.
2. Próbáld magad lehűteni azzal, hogy jegesmedvének képzeled magad a Déli-sarkon, vagy hóembernek egy hóviharban.
3. Próbáld meg ne felmelegíteni a karjaidat, tartsd őket magad mellett, ameddig csak lehet (iszonyúan gáz, ha főleg egy lánynak egy hatalmas izzadságfolt éktelenkedik a hónalján).
4. Az első adandó alkalommal kérj elnézést, és menj ki a mosdóba. Töröld meg a hónaljadat papírtörülközővel, vagy szárítsd meg őket a szárító alatt.
5. Mindig tarts magadnál dezodort a táskádban!
- Nos mára ennyi lett volna Bom és Dara saját showja! Holnap azt fogjuk elmondani, hogy hogyan védekezz a zsarnokok ellen! Annyeong! - kapcsolta ki Bom a kamerát.
- Hallod mi profik vagyunk! - adtam Bomnak pacsit.
- Azok! De most már pakoljunk, mert sosem végzünk! - nevetett.
Pakolni kezdtünk és egyre izgatottabban vártuk a holnapot.
Közben CL és Minzy is pakoltak. Minzy már nem volt megsértődve. Amikor végeztek a pakolással még csináltak egy képet is.

- Jujj! Én alig várom már azt a tábort! - ugrált Minzy.
- Én is! Vajon milyen bandák jönnek még? - gondolkodott CL.
Egész korán lefeküdt mindenki, hogy másnap föl tudjunk kelni. Hajnali négy felé fölébredtem. Valami zajt hallottam.
- Bom! - löködtem meg suttogva Bomot. - Kelj fel! Hallod?
- M... mi van? - kérdezte kómásan.
- Valamit  hallottam!
Ekkor hallottuk, hogy kinyitódik a bejárati ajtó.
- Jézusom! Jézusom! - ült fel Bom és hozzám bújt...

2NE1 girls life ~

Főszereplők ~


Eredeti név: Gong Min-ji
Művésznév: Minzy
Nemzetközi név: Gong Min Ji
Születési idő: 1994. január 18.
Magasság: 161 cm
Tanulmányok: Suhkang Álatalános Iskola
Amiben jó: ének, rappelés, tánc
Beszélt nyelv: japán, angol, kínai, koreai
Hobbi: zene, dalszövegírás
Kedvenc szín: pink, narancssárga
2NE1 pozíció: rap, vokál

Dél-Koreában, Szöulban született, később Gwangju-ba költözött, ahol több táncversenyen vett részt. A legendás népi táncos Gong Okjin unokája. Minzy-t a YG Entertainment fedezte fel amikor 15 éves volt. Volt egy videó, amiben táncolt, az felkerült az internetre, ahol dicséretet kapott. 2009-ben debütált a 2NE1 csapatnál három másik lány mellett ( Bom, CL és Dara). Ő a legfiatalabb a csapatban.



Eredeti név: Lee Chae-rin
Művésznév: CL
Nemzetközi név: Chae Lee, Faith Lee
Születési idő: 1991. február 26.
Magasság: 162 cm
Amiben jó: tánc, zene, rappelés
Beszélt nyelv: japán, francia, angol, koreai
Hobbi: dalszövegírás, festés, rajz
Kedvenc szín: fekete, fehér
2NE1 pozíció: vezető, rapper, vokál

Dél-Koreában, Szöulban született. Édesapja fizikaprofesszor volt , emiatt a család sokat költözött.
Beszél angolul, franciául, és japánul is. Szórakozásért felvételizett Californiába. Amikor visszatért Koreába azt mondta egy interjúban, amit mutattak 2NE1 TV-ben, hogy ő jobban érzi magát, ha koreaiul beszél. 2007-ben a ‘Big Bang’ Mini Albumában jelent meg Intro (Hot Issue) c. számában. Ebben az évben megvolt az első színpadi debütálása Seoul Broadcasting System Music Awards mellet társaival a YG Entertaiment-tel. 2008 ban jelent meg első dala Uhm Jung Hwa . 2009-ben a 2NE1 vezetője lett a Lollipop c. számmal debütáltak. Park Bom-mal, Sandara Park-kal és Gong Minji-vel. 2010-ben megjelent a Follow Me c. számuk. 2011-ben pedig a Legjobb Új Együttes címet szerezték meg a New York-i MTV IGGY-n.



































Eredeti név: Park Sandara
Művésznév: Dara
Nemzetközi név: Sandara Park
Születési idő: 1984. november 12.
Magasság: 162 cm
Tanulmányok: Pasay Chung Hua Académia, Fülöp-szigetek
Amiben jó: ének, színészet
Beszélt nyelv: angol, kínai, tagalog, koreai
Hobbi: zene, internet
Kedvenc szín: pink
2NE1 pozíció: vokál

 Dél-Koreában, Busan-ban született. 1995-ben a Park család a Fülöp-szigetekre költözött, hogy kereskedelmi vállalkozást indítsanak. 2004-ben Dara részt vett egy tehetségkutató versenye a Circle Quest ben az  ABS-CBN -en, ahol 2. helyezett lett a Hero Angeles előtt. Sandara találkozott Pauleen Luna-val, aki arra bátorította a félénk lányt, hogy a Star Circle Quest meghallgatására menjen el. Itt 1. helyezést ért el, mert a nézők több mint 2.000.000 SMS-sel szavaztak rá. Később az ABS-CBN tagja lett. Több televíziós show kínált fel neki munkát. 2004 decemberében a YG Entertainment fedezte fel miután látták a My Name Is Sandara Park c. dokumentumfilmet. 2005-ben visszament a Fülöp-szigetekre, majd 2007 augusztus 1-jén hazatért édesanyjával és testvéreivel Dél-Koreába. Másnap augusztus 2-án a YG Entertainment  bejelentette, hogy szerződést kötött Sandara Park-kal. 2009 május 17.-én debütált a 2NE1-nal.




































Eredeti név: Park Bom Lee
Művésznév: Park Bom, Bom
Nemzetközi név: Jenny Park
Születési idő: 1984. március 24.
Magasság: 165 cm
Tanulmányok: Lesley Egyetem, ahol pszichológiát tanult, de időközben át iratkozott a Berklee Zeneművészeti Főiskolára, ahol zenét tanult.
Amiben jó: ének, tánc, zongora, fuvola, cselló
Beszélt nyelv: koreai, angol, japán
Hobbi: zene
Kedvenc szín: zöld, pink, piros
2NE1 pozíció: fő vokál

Dél-Koreában, Szöulban született. 6.osztályos korában elhagyta Koreát és Amerikába folytatta tanulmányait. A Ghoul Academy Bethel középiskolában szerzett diplomát és a Lesley University-n pszichológiát tanult. Középiskolás korában beleszeretett Mariah Carey dalaiba. Énekesnő szeretett volna lenni de szülei ebben nem támogatták. A nagynénje vette pártfogásába és beiratta a Berkle College of Music iskolába, hogy zenét tanulkon. A YG Entertainment többször is elutasította de 3 év múlva elfogadták és az YG-nél megtanult japánul és madarin kínaiul. 2006-tól kezdete meg pályafutását a Big Bang-gel, majd játszott Lee Hyori-val, ahol az Anystar társszínésznője lett. 2008-ban vezető színésznő lett a Kim Jin Eun zenei videójában a Tell Me Once More-ban. 2009-ben debütált a 2NE1-ban.


A történet Park Sandara (Shenii) szemszögéből van megírva ~

































2012. április 1., vasárnap

Annyeong!

Sok blogot kezdtem már... de igazából majdnem mindbe csak fanfictionokat írtam. Ebben is megtalálhatóak lesznek a ficik, mivel imádok írni. De ide kpoppal és Dél-Koreával kapcsolatos dolgokat is felteszek majd. Remélem hasznosnak és érdekesnek fogjátok találni. Kellemes olvasgatást! :)  Shenii ~